יישור שיניים הוא היום אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר, וזאת גם כמובן בגלל העובדה שאף אחד לא רוצה לחייך ולחשוף שיניים עקומות, וגם בגלל העובדה שיש היום הרבה מאוד אפשרויות טיפול, המאפשרות לבצע יישור שינים מלא ומדויק, בתוך זמן לא ארוך במיוחד.

במאמר זה נסקור את אפשרויות הטיפול השונות לרבות יתרונות וחסרונות, וניתן גם תשובה לשאלה שאנשים רבים שואלים לפני שהם מתחילים את התהליך – כמה עולה יישור שיניים.

השיטות השונות ליישור שיניים

כפי האמור לעיל, יש היום הרבה מאוד שיטות לביצוע יישור שיניים. בין שיטות אלה ניתן למנות את הבאות:

  • יישור שיניים סטנדרטי – טיפול המתבצע באמצעות סמכי מתכת המותקנים על גבי השיניים ודוחפים אותן לאט לאט אל מקומן הטבעי. היתרון הגדול של שיטה זו טמון בעובדה שלאורתודונטים יש ניסיון מצוין איתם במשך הרבה מאוד שנים, ואפשר להיות בטוחים ברמה הגבוהה ביותר שהם יצליחו לבצע את העבודה בצורה טובה. החיסרון של שיטה זו הוא כמובן העובדה שמדובר בסמכי מתכת שרואים גם למרחוק. למרות זאת, יש היום הרבה מאוד בני נוער שדווקא מוסיפים לסמכי המתכת גומיות צבעוניות והופכים אותם לאקססורי של ממש.

ליישור שיניים וקביעת תור

  • יישור שיניים שקוף – טיפול המתבצע באמצעות סמכים שקופים, כך שלא רואים את הסמכים עצמם אלא רק את פס המתכת המחבר אותם. שיטה זו היא אחת הפופולריות ביותר היום, שכן היא משלבת בין איכות הטיפול הגבוהה ובין העובדה שהסמכים שקופים ובניגוד לאחיהם העשויים מתכת – אינם נראים למרחוק.
  • סמכים לינגוואליים – שיטה הנקראת גם "יישור שיניים פנימי", שכן מדובר בסמכים המותקנים בצד הפנימי של השן. היתרון הברור של שיטה זו היא שלא רואים את הסמכים בכלל ושהם מצליחים לעשות עבודה מצוינת ולהביא כל שן למקומה, אולם החיסרון, שיש אנשים שעבורם הוא מאוד משמעותי הוא, שבשיטה זו יישור השיניים נמשך יותר זמן.
  • יישור שיניים ללא גשר – טיפול באמצעות פלטות שקופות אשר ניתנות ליישום ולשליפה בקלות רבה. מכיוון שמדובר בפלטות שקופות ונשלפות השיטה מאוד מבוקשת, וגם התוצאות שלה טובות במיוחד. החסרונות המשמעותיים של השיטה הם זמן הטיפול הארוך והעלות הגבוהה.

כל השיטות הללו מאפשרות להשיג יישור שיניים מלא ויפה. על מנת לבחור בשיטה שמתאימה לכם חשוב לקחת בחשבון גם את היתרונות וגם את החסרונות של כל שיטה, ולעשות את הבחירה על פי השיקולים שיותר משמעותיים עבורכם.

כך למשל, אם מדובר בטיפולי יישור שיניים לילדים או לבני נוער, אשר המראה החיצוני חשוב להם בדרך כלל יותר, מומלץ לבחור ביישור שיניים שקוף או ביישור שיניים פנימי. לעומת זאת, אם מדובר בטיפולי יישור שיניים למבוגרים, אפשר בהחלט להסתפק ביישור השיניים הסטנדרטי שיש לו תוצאות מצוינות כבר הרבה מאוד שנים, ולקבל תוצאה נפלאה בתוך זמן קצר הרבה יותר. כמובן שגם מבוגרים אשר המראה החיצוני חשוב להם יכולים לבחור באופציה של יישור שיניים שקוף או פנימי. הכל תלוי בסדר העדיפויות שלכם ובביצוע תיאום ציפיות מקדים עם האורתודונט שלכם.

אם כבר הזכרנו אורתודנט – חשוב מאוד לבחור באורתודונט מומחה בעל ניסיון רב שנים, אשר מכיר את כל השיטות הקיימות ליישור שיניים ויכול לייעץ לכם לגבי השיטה שתהיה הטובה ביותר עבורכם.

יישור שיניים מחירים

כמובן שלכל שיטת יישור שיניים יש טווח מחירים אחר וכמובן גם שהמחיר ייקבע על פי מצבן של השיניים בפה, אולם כאן נביא סדרי גודל של מחירי יישור שיניים על מנת לסייע לכם בבחירת השיטה המתאימה לכם:

  • יישור שיניים סטנדרטי (סמכי מתכת) – 9,000 – 15,000 ₪
  • יישור שיניים עם סמכים שקופים – 12,000 – 18,000 ₪
  • יישור שיניים שקוף באמצעות פלטות שקופות – 20,000 – 23,000 ₪
  • יישור שיניים פנימי (לינגואלי) – 25,000 – 40,000 ₪

חשוב לדעת

  • המחירים משתנים ממרפאת שיניים אחת לאחרת.
  • ניתן להיעזר בסבסוד של קופות החולים, אולם הן לא תמיד מכסות את הטיפולים המתקדמים יותא כמו יישור שיניים פנימי ואחרים.

בהצלחה!