הרמת סינוס

שתל דנטלי נחשב חדשני ויעיל שנותן פתרון מושלם לחוסר שיניים, לכן הוא נחשב לפתרון שיצר מהפכה שלמה בענף הדנטלי בעשורים אחרונים. עם זאת, היכולת לבצע השתלה תהייה תלויה בכמות העצם שיש בשן, אחרת השתל לא ייקלט ולא יהיה לו במה להיאחז. כאן נכנס פתרון  – הרמת סינוס שמאפשרת פעולה של השתלת עצם.

מדובר בהליך שהוא למעשה עיבוי העצם בחלל הסינוס. פרוצדורת הרמת סינוס היא בעצם עיבוי של העצם על מנת שהעצם תצליח לקלוט את השתל הדנטלי בצורה טובה. לאחר ההרמה של הסינוס והחדרת העצם, יהיה צורך להמתין תקופה של כמה חודשים על מנת שהעצם תגדל באמצעות גירוי ואז אפשר לבצע השתלה בלי חשש שהשתל לא ייקלט. הרמת סינוס היא פעולה כירורגית שאותה מבצע רופא שיניים מומחה לפה ולסת.

הרמת סינוס אתר לסת
הרמת סינוס אתר לסת

שתי דרכים עיקריות להרמת סינוס

הרמת סינוס תתבצע לפי תנאים מסוימים אותן יקבע הרופא המטפל.

הרמת סינוס פתוחה – תבוצע במידה ויש פחות עצם מ- 5 מ"מ. אז יבצע הרופא חריץ מהצד ודרכו יחדיר חומר לחלל הסינוס או לרצפה שזה תהליך שנקרא גם – הרמת סינוס רצפה.

הרמת סינוס סגורה– תבוצע מתוך חלל הפה. באמצעות דחיסת של תחליף העצם דרך חריץ קטן ברכס של העצם.

כדי להימנע לא פעם מהליך כירורגי או לפחות להקטין אותו עד כמה שניתן, מבצעים היום הרמות סינוס בשיטות שונות כמו הרמת סינוס ממברנה, הרמת סינוס בלייזר או בשיטה של הרמת סינוס בלון.

החלמה – הוראות לאחר הרמת סינוס

זמן ההחלמה והפחתה ברגישות במקום שבו נעשה הטיול יימשך כמה ימים. אך לעצם עצמה יידרש כמה חודשים לצמוח ולגדול. יש ליטול תרופות, כמו אנטיביוטיקה רק בהתאם להוראות הרופא המטפל. לאחר טיפול זה יש להימנע מעישון ולא לבצע שום פעולת יניקה שיכולה לעורר ולגרות את האזור. במידה וכואב ויש לקחת כדור לכאבים. מומלץ לאכול בימים הראשונים רק מאכלים רכים וקרים ולהימנע מפעילות מתאמצת של האזור בפרט.

תופעות לוואי

לאחר טיפול הרמת סינוס יכולה להיווצר נפיחות , רגישות ודימום באזור. כמו בכל הליך כירורגי, לעיתים יכולה להיגרם דלקת, בייחוד אם לא ממושמעים להוראות הרופא המטפל.

מחירים משוערים להרמת סינוס

מחירים של הרמת סינוס משתנים בהתאם למצבו של המטופל והם ינועו בין 6000 ₪ ל- 17000 ₪.