כולנו רוצים חיוך החושף שיניים לבנות ונקיות. בפועל – השיניים שלנו מאבדות את צבען הלבן בגלל גורמים שונים, ביניהם אבדן טבעי של צבע הדנטין, שתיית קפה ויין, עישון ועוד. למרות זאת – יש מספר שיטות אשר בעזרתן אפשר לבצע הלבנת שיניים, ואם בוחרים בשיטות הנכונות – כולנו יכולים ליהנות מחיוך צחור יותר. אז אילו שיטות הלבנה יש ובאילו מהן מומלץ לבחור? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

השיטות הקיימות להלבנת שיניים

הלבנה בתאורה כחולה

מריחת ג'ל מיוחד המכיל חומרי הלבנה על גבי השיניים וחימומו באמצעות אור כחול קר מיוחד. מדובר בטיפול מהיר ביותר, אשר מאפשר לפציינט ליהנות משיניים לבנות תוך שעה וחצי בלבד.
הליך זה מורשה לבצע רק רופא שיניים, כך שאם הוא מוצע לכם על ידי אחות, סייעת שיניים, שיננית או קוסמטיקאית – מאוד לא מומלץ להסכים.

יתרונות 

היתרון הגדול של שיטה זאת הוא כמובן המהירות בה אפשר ליהנות מהתוצאות והעובדה שהן בדרך כלל מצוינות.

חסרונות

החסרונות הם שהוא כרוך בהמתנה לתור אצל רופא שיניים המתמחה בתחום, העובדה שלפעמים יש עקצוצים בפה עד שלושה ימים אחרי וכמובן – העלות.

הלבנת שיניים מקצועית

לתיאום סוג טיפול להלבנת שיניים

[pojo-form id="233"]

הלבנת שיניים בלייזר 

שיטה דומה מאוד להלבנה באמצעות תאורה כחולה, רק שכאן משתמשים בלייזר. גם היתרונות והחסרונות מאוד דומים, רק שלגבי תהליך זה עוד לא ברור אם הוא גורם נזק לעצב השן, כך שכדאי לנקוט משנה זהירות.

הלבנה באמצעות סד ביתי 

הלבנת שיניים ביתית המתבצעת באמצעות סד אישי אשר מיוצר על פי מידות פיו של המטופל.
ביחד עם הסד עצמו מקבל המטופל ג'ל הלבנה מיוחד איתו הוא צריך למלא את הסד לפני ההרכבה על גבי השיניים.
את הסד יש להרכיב למשך מספר שעות ביום, כאשר רוב המטופלים בוחרים לעשות זאת בלילה – גם בזכות העובדה שזה זמן שהם בבית וגם בזכות העובדה שכשהם ישנים הם לא מרגישים את הסד. תוצאות הטיפול בדרך כלל מצוינות, אולם הן מתקבלות רק אחרי 3-2 שבועות. מכיוון שהלבנת שיניים אינה מחזיקה מעמד לתמיד, הרי שכל אימת שמעוניינים לחזור על התהליך, אפשר לשמור את הסד ורק להזמין ג'ל הלבנה מהרופא.

הלבנה באמצעות ציפוי לומינייט 

שיוף של שכבת שן דקה והדבקת ציפוי לומינייט לבן. מדובר בציפוי חרסינה של ממש שיכול להעניק לכם שיניים שנראות לבנות מאוד (ויש אומרים אפילו מדיי), ואשר בו בוחרים הרבה מאוד אנשים מפורסמים. היתרונות ברורים; החיסרון העיקרי הוא, כמובן – המחיר.

שיטות נוספות של הלבנה ביתית 

יש היום מספר מוצרי מדף הנמכרים ברשתות הפארם ובבתי המרקחת, המציעים הלבנת שיניים ביתית בקלות, בנוחות ובמהירות. שתי שיטות כאלה הם פסי הדבק המלבינים והלבנת שיניים במכחול, ולשתיהן אותם יתרונות ואותם חסרונות. היתרונות הם המחיר הזול, הזמינות והעובדה שניתן לראות תוצאות תוך כחצי שעה בלבד, אולם החסרונות הם מאוד מהותיים: אין פיקוח של רופא מומחה להלבנת שיניים, ההלבנה אינה תמיד אחידה, היא אינה עוצמתית כמו בשאר הטיפולים ותידרשו לחזור עליה הרבה יותר פעמים. למעשה, בסופו של דבר, יכול מאוד להיות שעל הלבנת שיניים ביתית כזאת אשר אינה מבוצעת בפיקוח רופא, תצטרכו לשלם הרבה יותר.

הלבנת שיניים - מחירים

  • הלבנת שיניים בתאורת LED (תאורה כחולה) 1,000 – 2,000 ₪
  • הלבנת שיניים בלייזר 1,500 – 2,500 ₪
  • הלבנת שיניים באמצעות סד ביתי 1,000 – 1,500 ₪
  • ציפוי לומינייט 3,000 – 4,000 ₪ לשן אחת בלבד (!!)

לסיכום

הלבנת שיניים היא לא בשמיים. אפשר לבצע אותה ואפילו די בקלות, ורק צריך לבחור באחת מבין השיטות הנכונות. הלבנת שיניים באמצעות סד, הלבנת שיניים בלייזר או הלבנת שיניים בתאורה כחולה אשר מבוצעות על ידי רופא שיניים מומחה להלבנה הן, כמובן השיטות המומלצות. בהצלחה!