הצורך בשימוש בגשר ליישור שיניים נובע ממצבים שונים כגון: שיניים כלואות, שיניים עקומות, שיניים בולטות רווח בין השיניים ועוד. כל מצב, ואם לדייק כל מנח של שיניים שגורם אי נוחות ואי נעימות אסתטית מצדיק פנייה לרופא שיניים (אם הוא לא הסב את תשומת לבכם לכדאיות ביישור שיניים שלכם או של ילדכם).

לתיאום והתאמה של גשר לשיניים השאירו פרטים

קיימים סוגים שונים של גשרים וסמכים, מהם:

  • שקופים
  • פנימיים
  • בלתי נראים
  • גשר קבוע
  • גשר נשלף ועוד.

בלשון הרווחת מכונים סמכים כגשרים, אף שגשר הוא כתרים אחדים המחוברים זה לזה ומגשרים על שן חסרה.

על מנת להגביר את הסיכוי ליישור שיניים יש להשתמש בגשר (קשתיות שקופות שנועדו ליישור שיניים) במשך שעות רבות ביממה. היות שרבים חוששים להיראות כמי שמרכיבים גשר על שיניהם, גשר שקוף מהווה חלופה ופתרון אסתטי סביר.

dar kahbhho
גשר לשיניים ל.ס.ת

לפני שאתם ניגשים להתאמה של גשר לשיניים תדעו

גשר נשלף מאפשר שמירה על היגיינת פה טובה, אבל יש מי ששוכחים פה ושם להרכיבו, מה שמפחית מיעילות הטיפול ומאריך בהכרח את משכו.

בשל רגישות השיניים חשוב שאת הטיפול יבצע רק רופא מוסמך (אורתודנט) שמקפיד על שימוש  במכשור ובציוד איכותיים ובטיחותיים, שומר על ניקיון והיגיינה, מקיים מעקב רצוף אחרי המטופל.

לעומת גשר חיצוני, שימוש בסמכים הנמצאים בתוך הפה מאפשרים, הן לאורתודנט והן למטופל לראות בבירור את אופן התקדמות הטיפול והשיפור שחל במהלכו. גם במכשור זה ניתן לבחור בסמכים שקופים או כאלה שצבעם הוא כצבע השן מה שמסייע להבליע את קיומו של המכשיר.

זמנים בטיפול באמצעות גשר לשיניים

טיפול ליישור שיניים באמצעות גשר לשיניים אורך בין 18 – 24 חודשים כלומר בין שנה וחצי לשנתיים.

גשר ליישור שיניים אינו לכל החיים. יישור שיניים מאפשר למטופל להרגיש ביטחון רב יותר, לחזק את הדימוי העצמי ולשוב לחייך במלוא הפה ללא חשש מחשיפת שיניים שעלולה להביך אותו.

שיניים הן איבר רגיש ויקר ולשמירה עליהן יש לא רק חשיבות אסתטית אלא אף חשיבות היגיינית ובריאותית מן המעלה הראשונה. ביקור תקופתי במרפאת שיניים מאפשר לרופא השיניים לגלות מבעוד מועד בעיות בשיניים ולבצע טיפול מונע העשוי לחסוך כסף ובעיקר- למנוע בעיות וכאבים.

לסיכום

בשורה התחתונה- רצוי ומומלץ לפעול על פי הנחיות רופא השיניים ובמידה שנדרש שימוש בגשר ליישור שיניים, להתחיל בטיפול מוקדם ככל שניתן.